Sunday, 10.12.2023
Name days: Daniel / Bohdan / Julia
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

100 lat niepodległości - uroczystość z udziałem seniorów.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości. Nasze przedszkole postanowiło uczcić tę wspaniałą rocznicę spotkaniem z seniorami, w ramach kontynuacji projektu "Dzieci seniorom - seniorzy dzieciom". Dzięki temu projektowi chcemy pokazać, że porozumienie i współpraca międzypokoleniowa jest możliwa, a nawet potrzebna czy też niezbędna. Uczymy się od starszych, czerpiąc z ich doświadczenia, wiedzy i mądrości. Natomiast najmłodsze pokolenie ma szanse pokazać ich rozumienie świata związane z postepem i nowoczesnością. Tak też było tym razem. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor i odśpiewania czterozwrotkowego hymnu państwowego. Dzieci nauczyły się całego Maurka Dąbrowskiego, ponieważ nasze przedszkole brało udział w akcji bicia rekordu, zainspirowanego przez minister edukacji panią Zalewską. Po krótkim programie artystycznym wspólnie z naszymi gośćmi obejrzeliśmy film o tym, jak Polska odzyskała niepodległość. Ważnym akcentem spotkania było również zaprezentowanie wierszy patriotycznych napisanych przez seniorów, panią Sabinę Stasiak oraz pana Stanisława Rzekieckiego. Dzieci miały równiez okazję posłuchać pieśni patriotycznych - "Piechota", "My Pierwsza Brygada" w wykonaniu swoich najbliższych. Uroczystość zakończyliśmy spacerem do tablicy upamiętniającej mieszkańców poległych w II wojnie światowej, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapalilismy znicz. Po krótkiej modlitwie i podziękowaniach złożonych naszym niezwykłym gościom powróciliśmy do przedszkola, pamiętając aby pielęgnować postawy patriotyczne, ucząc historii i pokazywać jak kochać Polskę. Ten temat będzie pojawiał się na zajęciach w przedszkolu, jest również utworzona ścieżka edukacyjna pt. "Jak rodziła się niepodległa Polska" i wystawa przedstawiająca granicę prusko - rosyjską w Nowych Skalmierzycach.

Galeria Zdjęć