Piątek, 27.1.2023
Name days: Henryk / Jerzy / Przemysław
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

Bezpiecznie z policjantem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 18.10.2013r. do naszego przedszkola przybył zaproszony gość - Pan policjant z posterunku w Nowych Skalmierzycach  . Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. 
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął przed przedszkolem. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć. 
Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. 
Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. 
Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. 

Galeria Zdjęć