Saturday, 26.11.2022
Name days: Leon / Leonard / Lesława
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

Gminny Konkurs Recytatorski.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

To już kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego w naszym przedszkolu pt. "Wartości, emocje i uczucia w literaturze polskiej", który odbył się 16 kwietnia 2015 roku.
Skąd taki temat? Otóż mocny system wartości moralnych i umiejętność kierowania się nim w życiu to najważniejszy kapitał, w jaki powinniśmy wyposażyć dziecko. Nauczone i stosowane wartości tworzą charakter człowieka. To od niego zależy, jakich dokona wyborów, kim się otacza, jaki ma stosunek do świata, co jest dla niego w życiu najważniejsze.
Już w przedszkolu wprowadzamy dzieci w świat wartości, czytając odpowiedznią literaturę, omawiając pozytywne i negatywne zachowania w różnych sytuacjach i służąc własnym przykładem.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyły dzieci z prawie wszystkich przedszkoli z gminy Nowe Skalmierzyce. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dzieci wspaniale recytowały wiersze, posługujęc się mimiką, gestem, odpowiednio modulując głosem. Trafnie przedstawiały emocje i wyrażały uczucia. Całośc wypałniała wspaniała dekoracja i rekwizyty.

Wszytkim dzieciom serdecznie gratulujemy talentu i dziękujemy za udział w konkursie. Doceniamy i szanujemy wszystkich uczestników, niestety nie wszystkich mogliśmy nagrodzić.
Oto wyniki konkursu.

3 - 4 latki
I miejsce Julia Błaszczyk - Droszew
II miejsce Kinga Sobczak - Nowe Skalmierzyce "Jarzębinka"
III miejsce Amelia Matuszewska - Droszew
Wyróżnienie Jakub Dera - Nowe Skalmierzyce "Jarzębinka"

5 - 6 latki
I miejsce Faustyna Tułacz - Droszew
II miejsce Aleksandra Kowal - Kotowiecko
III miejsce Alicja Długiewicz - Biskupice Ołoboczne
Wyróżnienie Franciszek Augustyniak - Nowe Skalmierzyce "Jarzębinka"
                    Zofia Marciniak - Ociąż

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Galeria Zdjęć