Piątek, 2.6.2023
Name days: Piotr / Marianna / Marzena
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

Książka dla każdego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Książka przyjacielem dziecka”

Nie)potrzebne książki,
                                 czyli Książka (dla) przedszkolaka

           Kochani koledzy i koleżanki, absolwenci naszego przedszkola chcielibyśmy utworzyć w naszym przedszkolu  Przedszkolny punkty wymiany książek aby zwiększyć zainteresowanie dziecka książkami. Aby dziecko wiedziało, że jego przedszkole jest miejscem, w którym znajdzie interesującą i ciekawą książkę. I że nie musi za nią płacić (ceny książek dla wielu rodzin mogą być dużym problemem). Chcielibyśmy, aby przedszkole stało się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym książce i dziecku. Miejscem, gdzie przedszkolaki mogą odnaleźć wspaniałego przyjaciela – książkę. Dzieci, które wspólnie z rodzicami uznałyby, że w ich domowej biblioteczce znajdują się książki, z których już nie korzystają, mogłyby przenieść je do przedszkola, skąd inne dziecko (np. młodsze) mogłoby je zabrać do swojego domu.

Ważne jest także, by nie tylko dziecko szanowało książkę. Ona sama też musi szanować malucha: książki, którymi dzieci będą się wymieniać, muszą być zdatne do użytku, czyli powinny być w takim stanie, byśmy chcieli, aby nasze dziecko je wzięło. Muszą być również ciekawe.

Więc prosimy Was, przeglądnijcie swojej biblioteczki i jak znajdziecie ładne , kolorowe bajki i inne książki , które mogą nas zaciekawić przynieście je do przedszkola ,a My będziemy je wypożyczać naszym dzieciom do czytania przez rodziców w domu, oraz podczas czytania przez rodziców w Przedszkolu                           Zapraszamy Rodziców do  założenia  Klubu Czytających Rodziców

 

 

 

Galeria Zdjęć