Piątek, 27.1.2023
Name days: Henryk / Jerzy / Przemysław
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

Marchewkowe szaleństwo

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartek 30 stycznia  w ramach Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”’ oraz " Bezpieczne Przedszkole"obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień   marchewki”. Od rana  dzieci  ze wszystkich grup wiekowych, ubrane w pomarańczowe stroje,  ruszyły do swych sal zabaw, by wesoło i  bardzo wyjątkowo spędzić   marchewkowy dzień. Zajęcia w tym dniu były  tematycznie związane z warzywami, dlatego nie zabrakło  wierszy, piosenek i  zagadek o głównej  bohaterce dzisiejszego dnia oraz pysznego ciasta marchewkowego upieczonego przez kochane mamy, które ze smakiem pałaszowaliśmy. W czasie zajęć plastycznych powstawały piękne papierowe, plastelinowe i bibułkowe „marchwiowe” portrety, które oczarowały swym pięknem wszystkich rodziców. W tym dniu dzieci były w radosnych nastrojach i bawiły się świetnie. Od dziś pamiętają, że marchewka jest pomarańczowa, słodka, pyszna w surówce oraz gotowana a nawet jako placek. Warto ją chrupać często zamiast cukierka. Na dowód wspaniałej, marchewkowej zabawy dołączamy kilka wesołych zdjęć w naszej przedszkolnej galerii.

Galeria Zdjęć