Sunday, 28.5.2023
Name days: Wiktor / Inga / Ignacy
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

Obchody Święta Ziemi z seniorami.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

To już drugie spotkanie z seniorami w ramach projektu "Dzieci seniorom, seniorzy dzieciom". Tym razem wspólnie braliśmy udział w obchodach Dnia Ziemi, które w naszym przedszkolu odbyły się 24 kwietnia. Najpierw dzieci z grupy starszej zaprezentowały inscenizację ekologiczną pt. "Czy baterie to bakterie?". Dowiedzieliśmy się jak szkodliwe dla środowiska mogą być baterie, które wyrzucamy a nie oddajemy do utylizacji. Następnie wraz z naszymi gośćmi wyruszyliśmy do parku aby go posprzątać. Zebraliśmy sporo śmieci, co niestety oznacza, że jeszcze wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak szkodliwe może być zaśmiecanie środowiska. Nasze przedszkolaki sporo wiedzą o ekologii i bardzo chętnie wzięły udział w sprzątaniu okolicy. Na  koniec dzieci otrzymały jogurty, których składnikiem są żywe kultury bakterii - tych pozytywnych, niezbędnych dla naszego zdrowia.

Galeria Zdjęć