Saturday, 10.6.2023
Name days: Bogumił / Bogumiła / Małgorzata
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

Pomagamy innym - "Terapeutyczna moc przytulanek".

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

"Jedna mała rzecz, może sprawić wielką radość" - takie motto towarzyszyło akcji zorganizowanej w naszym przedszkolu, której celem była pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Kaliszu.
"Terapeutyczna moc przytulanek" to hasło warsztatów, na których wspólnie z dziećmi, ich rodzicami i babciami wykonywaliśmy przytulanki. Dzięki zaangażowaniu społeczności przedszkolnej , udało się zgromadzić materiały, niezbędne do uszycia przytulanek oraz poduszek dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka. Dla dzieci starszych została zorganizowana zbiórka kosmetyków i środków do higieny. Zaangażowanie rodziców, pracowników przedszkola oraz osób nie związanych bezpośrednio z przedszkolem, przerosło nasze oczekiwania. Udało się zebrać nie tylko sporą ilość kosmetyków, ale także ręczniki i pościele.

W poniedziałek, 14 grudnia, paczki zostały przekazane do Domu Dziecka. Dzieci oraz wychowawcy przyjęli nas niezwykle serdecznie. Radość dzieci z otrzymanych upominków, utwierdziła nas w przekonaniu, że warto pomagać.

Nasz wielki Polak, Jan Paweł II kiedyś powiedział:

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Na koniec, w imieniu pani dyrektor, nauczycieli, wychowawców i wychowanków Domu Dziecka w Kaliszu, pragnę gorąco podziękować wszystkim uczestnikom warsztatów oraz ofiarodawcom za udział w akcji "Pomagamy innym".

Galeria Zdjęć