Wtorek, 21.3.2023
Name days: Benedykt / Mikołaj / Marzanna
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

Wielkanoc na ludowo - warsztaty plastyczno-techniczne z gośćmi.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środę, 12 kwietnia, po raz drugi w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie wielkanocne połączone z warsztatami plastyczno-technicznymi. Ideą spotkania było przede wszystkim wsparcie Fundacji Pomocy Humanitarnej  Redemptoris Missio, jak również podkreślenie i pielęgnowanie polskich tradycji ludowych. Akcenty ludowe pojawiły się w inscenizacji przygotowanej przez Katarzynę Szymkowiak, tańcu oraz filmie wykonanym przez Justynę Stasiuk.

Zaproszeni goście: Bożena Budzik, Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Józef Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Grażyna Jaś, Radna, Daniel Mituła, Kierownik Referatu Oświaty, Katarzyna Kaźmierczak, Dyrektor Zespołu Szkół w Ociążu, Maria Dolińska, Sołtys Fabianowa, Maria Kasprzak-Raszewska Redaktor Tygodnika „Nasz Rynek” oraz rodzice wspólnie z przedszkolakami wykonali poduszki z motywami ludowymi oraz wielkanocne jajka. Wykonane prace zostaną dołączone do paczki z artykułami zebranymi w akcji „Opatrunek na Ratunek” i przesłane Fundacji Humanitarnej Redemptoris Missio.  

Dziękujemy wyjątkowym gościom za przyłączenie się do akcji, wspaniałym rodzicom za jej wsparcie i pracownikom przedszkola za udział w jej przygotowaniu.

Galeria Zdjęć