Czwartek, 8.6.2023
Name days: Jadwiga / Seweryn
Idź do strony głównej Przedszkole w Ociążu

Przedszkole w Ociążu

Nasze akcje i wolontariat

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich rodziców, którzy za pośrednictwem przedszkolaków zechcą wziąć udział  w popieranych przez nas akcjach. Czasami mały gest z naszej strony potrafią odmienić ludzkie życie jak również przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego. Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę! Dbajmy o nasze środowisko!

                  

Nasze przedszkole  bierze udział w następujących akcjach :

 

Zbiórka nakrętek plastikowych 

 Zbieramy wszelkiego rodzaju nakrętki plastikowe: po wodzie mineralnej, soku, napojach gazowanych, mleku, środkach czystości, kosmetykach. Zostaną one wymienione na wózki inwalidzkie dla osób niepełnosprawnych, którym pomaga Fundacja Dom Rodzina Człowiek. Akcja trwa nieustannie! A na jeden wózek potrzebnych jest kilkadziesiąt tysięcy nakrętek.

  Przyłącz się do zbiórki już dziś!

 

 

Zbiórka zużytych baterii

Zużyte Baterie nie powinny być wrzucane do zwykłego pojemnika na odpady, którego zawartość następnie trafia na składowisko odpadów. Składowanie zużytych baterii na składowisku jest niebezpieczne dla środowiska, dlatego też odpady tego typu wymagają prowadzenia oddzielnego procesu unieszkodliwiania.

                                                                             Dbajmy o nasze środowisko!

 

Zbiórka makulatury

 Odpady z makulatury są wartościowym surowcem do wyrobu różnych rodzajów papieru, a wykorzystanie ich pozwala na zaoszczędzenie głównych surowców do wyrobu papieru, a więc drewna, którego obecne zużycie przez papiernie przekracza znacznie naturalny przyrost lasów. do wyprodukowania tej samej ilości papieru zamiast 1 tony makulatury trzeba wyrąbać więcej niż dwuletni przyrost drewna z 1 ha lasu.

 

Galeria Zdjęć