Środa, 22.5.2024
Name days: Emil / Helena / Wiesław
18-04-2024

Poznajemy jeża pigmejskiego i wiewiórkę hudsona.

W czwartek, 18 kwietnia, Rada Rodziców zorganizowała w przedszkolu spotkanie przyrodnicze, na którym dzieci poznały jeża pigmejskiego i wiewiórkę hudsona. Zwierzęta te nie występują w naszym klimacie, ale mają wiele cech wspólnych ze swoimi polskimi "kuzynami". Największą atrakcją było poznawanie tych zwierząt z bardzo bliska.

Czytaj dalej about: Poznajemy jeża pigmejskiego i wiewiórkę hudsona.

18-04-2024

III Gminna Olimpiada Sportowa w Nowych Skalmierzycach.

W przedszkolu przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbyła się III Gminna Olimpiada Sportowa. Dzieci z najstarszej grupy dzielnie pokonywały konkurencje sportowe i ostatecznie zajęły IV miejsce. Wielkie gratulacje za wytrwałość, hart ducha i umiejętności ruchowe.

Czytaj dalej about: III Gminna Olimpiada Sportowa w Nowych Skalmierzycach.

18-04-2024

Wielkanocny teatrzyk.

"A kuku - co słychać w koszyku?" to tytuł wielkanocnego przedstawienia Teatru Dwóch, które odbyło się w czwartek, 28 marca. Hostoria opowiada o Baranku Franku i Pisance Ance – wielkanocnych bohaterach, którzy przedstawiają POLSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE. Na koniec wielkanocny zajączek rozdał dzieciom upominki.

Czytaj dalej about: Wielkanocny teatrzyk.

26-03-2024

Nowe atrakcje na placu przedszkolnym.

Na placu przedszkolnym zostały zamontowane nowe sprzęty: huśtawka wahadłowa i dwa bujaki na sprężynie. Sprzęty zostały zakupione przez Radę Rodziców, która pozyskała fundusze dzięki zabawie andrzejkowej. W imieniu dzieci oraz całego personelu przedszkola pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Czytaj dalej about: Nowe atrakcje na placu przedszkolnym.

26-03-2024

Gminny Konkurs Recytatorski.

W piątek, 22 marca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Sport i ruch to ważna sprawa". Nasze przedszkole reprezentowały: Marysia Lorek w grupie wiekowej 6 latków oraz Alicja Walczak w grupie wiekowej 5 latków. Alicja zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej. Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i doskonałe przygotowanie dzieci.

Czytaj dalej about: Gminny Konkurs Recytatorski.

Galeria Zdjęć