Środa, 19.6.2024
Name days: Sylwia / Juliann / Gerwazy

O nas.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Publiczne Przedszkole w Ociążu mieści się przy ulicy Szkolnej 54 w miejscowości Fabianów. Działalność placówki  rozpoczęła się w  1948 r.  Od września 2014 r. przedszkole rozpoczęło działalność w nowym budynku, którego budowa trwała około 2 lata. Obecnie dzieci uczęszczają do bardzo nowoczesnego przedszkola, które w pełni zaspokaja ich potrzeby.

Przedszkole działa 9 godzin dziennie od godziny 7.00 do 16.00. Posiada trzy ddziały, skupiające maksymalnie siedemdziesięcioro pięsioro dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

 Realizację podstawy programowej  planujemy w oparciu o programy: "W kręgu zabawy" Jadwigi Pytlarczyk, "Nazywanie świata - odimenna metoda nauki czytania" Ireny Majchrzak oraz "Dziecieca matematyka' edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Realizujemy również innowacyjny program przyrodniczy "Obserwacje otaczającego świata na cztery pory roku" oraz projekty "Dzieci seniorom, seniorzy dzieciom", "Arteterapia - czyli twórczy trening w przedszkolu".

Organizujemy wiele imprez i uroczystości dla całej przedszkolnej społeczności. Do tradycji należą  "Święto Drzewa", "Spotkanie Wigilijne", "Bal Karnawałowy", "Dzień Babci i Dziadka", Święto Rodziny", "konkursy i imprezy z udziałem rodziców i zaproszonych gości".
Wszystkie dzieci i ich rodzice mogą korzystać z porad logopedy i pedagoga terapeuty a wyposażony i bezpieczny  ogród sprzyja zabawom na świeżym powietrzu.

Dzięki współpracy z rodzicami, placówka stwarza dziecku bezpieczne warunki do odkrywania świata, zdobywania nowych umiejętności i nawiązywania przyjaźni.

Działalność przedszkola wspierana jest przez  wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, w tym w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Nauczycielki posiadają wykształcenie wyższe pedagogiczne oraz doświadczenie w wychowaniu przedszkolnym. Pedagodzy na bieżąco pogłębiają swoje kompetencje poprzez udział w szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych. Dodatkowo w zajęciach bierze udział kadra złożona ze specjalistów z dziedziny terapii pedagogicznej, logopedii, nauki języka angielskiego.

Od 1 września 2022 r. przedszkole wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ociążu.

 

Galeria Zdjęć