Wtorek, 25.6.2024
Name days: Łucja / Witold / Dorota

Gminne warsztaty leśne.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 15 maja 2024r. w Publicznym Przedszkolu w Ociążu odbyły się Gminne Warsztaty Leśne. Uczestniczyły w nich dzieci sześcioletnie z naszego przedszkola oraz sześciolatki wraz z wychowawcami z przedszkoli: Jarzębinka, pod Kasztanami, im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Każde z przedszkoli przygotowało makietę z darów lasu. Dzięki temu powstała piękna wystawa.

Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego występu dzieci z PP w Ociążu o ekologii. Dzieci miały okazję okazje poznać las od nietypowej strony. Poznały czym jest lasoterapia, ornitoterapia czy kąpiel leśna. Dowiedziały się też jak porozumiewają się drzewa. Przeliczały ich wiek wg słojów. Miały okazję porozmawiać z leśniczym oraz spróbować syropy z owoców lasu.

Na zewnątrz na dzieci także czekały atrakcje. Mogły wykonać skok w dal i porównać go ze skokiem zwierząt leśnych oraz skorzystać ze ścieżki sensorycznej składającej się z szyszek, kamyków, patyczków, mchu, piasku czy igieł.

Nauczyciele otrzymali materiały edukacyjne, pozwalające przeprowadzić podobne warsztaty w swoich przedszkolach.

W czwartek, 16 maja, warsztaty odbyły się dla dzieci z naszego przedszkola.

Galeria Zdjęć