Wtorek, 25.6.2024
Name days: Łucja / Witold / Dorota

Wigilijny obiad i spotkanie z Mikołajem.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W tym roku, tuż przed świętami, w naszym przedszkolu po raz pierwszy spożywaliśmy uroczysty obiad wigilijny. Dzieci z wszystkich grup wiekowych wraz z pracownikami przedszkola zasiadły do wspólnego stołu, nakrytego białym obrusem i pięknie przystrojonego. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem, przed wigilijnym obiadem przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Słuchając kolęd spożywaliśmy tradycyjne wigilijne potrawy: barszcz z uszkami, kapustę z fasolą, rybę, ziemniaki, owocowy kompot a na deser pierniki. Tego dnia mieliśmy również spotkanie z Mikołajem. Najpierw wspólnie obejrzeliśmy wideo z listem od Świętego Mikołaja, który zrobił ogromne wrażenie nie tylko na przedszkolakach. Jak co roku, Mikołaj osobiście odwiedził nasze przedszkole, wręczając wszystkim prezenty, tylko nieliczne dzieci otrzymały dodatkowe "rady" na kolejny rok.

Galeria Zdjęć